l
.

Přihláška do SONTV - zde
Videa dětské zemské ligy a extraligy - zde

Prosinec 2014

Life is too short to wake up in the morning with regrets

27. prosince 2014 v 22:38 | Kenz |  Dance
Na vaše přání
Ahojte! V posledním článku před Vánoci jsem zmínila dokument Strictly Baby Disco a hodně z vás přidalo komentář, že by si rádi přečetli recenzi na tento dokument. Takže jako takové malé (po)Vánoční překvapení pro Vás tady je:

RECENZE: STRICTLY BABY DISCO


Odkaz: http://www.novamov.com/video/f70631701aa14 - nejsem si jistá, jestli vám půjde spustit, protože je to americký dokument, který nikdy nebyl přeložen do jiného jazyka a nikdy se nevysílal v jiné zemi, tudíž je ho dost težké najít.
Obsah: Dokument pojednává o několika holčičkách, jenž se věnují sportu zvanému disco dance a chtějí se zúčastnit (a při nejlpším i vyhrát) nejprestižnější dětskou soutěž Disco Kid.

* První je devítiletá Clemmy ze Sussexu. S discem začala ve 3 letech s cílem být dobrá tak, jako její sestra. Soutěž chce vyhrát hlavně proto, aby na ni byla celá rodina pyšná. Pro účast na soutěži se musí prvně kvalifikovat, což není tak lehké jak se zdá - na kvalifikaci přijedou děti z celé anglie, walesu a skotska a mají pouze 45 sekund na to zaujmout porotce. Clemmy se kvalifikovala na první pokus zcela bez potíží, čímž celá soutěž teprve začíná. Dále se rozhodne zúčastnit i festivalu, kde se může poprvé potkat a ukázat se porotcům, kteří budou i na Disco Kid. Na festivalu se nijak neumístila. Následoval tvrdý trénink, který si vyžádal svoji daň - Clemmy si zranila záda a to deset dní před soutěží. Zranění naštěstí nebylo nijak vážné a za pomoci chiropraktika mohla pokračovat v tréninku a zúčastnit se soutěže.


* Orlaigh je druhou soutěžící, též devítiletou. No kvalifikace pro ni byla větší oříšek - první kolo se jí moc nevyvedlo a druhé kolo se zdálo nekonečné, protože ho několikrát opakovala - poprvé upadla, podruhé jí spadla paruka, bez které ji její matka nechce dovolit soutěžit, že to není ono, potřetí již sestavu zatančila celou, ale její výraz prozrazoval, že nemá daleko k slzám. Ale ani dál se Orlaigh zrovna nedaří - zvrtne si kotník, což jí na několik týdnů znemožní trénovat, ale ani to jí nezabrání zúčastnit se soutěže.


* Další holčička v dokumentu je devítiletá Karah, jenž tuhle soutěž již dvakrát vyhrála. Karah začínala tančit ve 3 letech. I když jí byly teprve 3, dokázala odtančit sestavu pro 14-ti leté. Jelikož se chce udržet na prvním místě i letos, je ochotná udělat cokoli a její matka ji plně podporuje. Karah se jako většina ostatních soutěžících zúčastnila festivalu, kde ze sebe vydala doslova všechno. Po odtančení 45 sekund spadla na zem neschopná se hýbat. Její matka ji musela odnést do šatny, kde se z toho Karah vzpamatovala. Přes to všechno festival vyhrála.


* Čtvrtá soutěžící je Billie, s níž se její matka přestěhovala přes celou Anglii, jenom aby se její dcera mohla věnovat tomuto sportu. Již její sestra se věnovala tomu sportu až do 18-ti let, tudíž je tanec v této rodině na prvním místě. A ani Billie nezůstala pozadu a zúčastnila se festivalu za cílem porazit Caru, ale nepodařilo se jí to a skončila na druhém místě.


Soutěž Disco Kid začíná představením všech soutěžících divákům a porotě. Následuje sedm předkol, kde tančí všechny děti zároveň a snaží se zaujmout porotu a přesvědčit ji, že zrovna oni patří do finále. Děti postupně vypadávají, což trvá kolem 6-ti hodin soutěžení. Ti, co zůstanou přes všechny předkola, čeká finále, kde mají možnost ukázat svoje sólo (=tančí samotní na celém parketu). Jako první odtančí své sólo Billie, následuje Clemmy a Karah. Orlaigh se do finále nedostává, což její matka považuje za selhání poroty -_- Vyhlašování je docela napínavé, protože všechny dívky tančily skvěle a vyhrát může kterákoliv. Clemmy končí jako šestá, Billie jako čtvrtá a Karah opět vítězí.

Můj názor: Jsem ráda, že tento dokument vznikl, protože je jich vážně málo. Zpracování se mi také líbilo, protože ukázalo, jak dobré stránky (přátelství, zábavu, dobrý pocit z tréninku a vítězství), tak špatné stránky sportu (omdlévání po výkonu, cenu kostýmu, jenž činí klidně i více než 900 dolarů). A decentně se zaměřilo i na jejich život mimo disco. Určitě stojí za zhlédnutí - jenom je škoda, že se dá tak těžko sehnat.Be who you want to be, not what others want to see

20. prosince 2014 v 14:43 | Kenz |  Diary
Co by člověk nikdy neměl vidět
Od tý doby, co byla námraza - což je už nějaký ten pátek zpátky - mi pořád nejel ještě ani jeden vlak včas. A aby toho nebylo málo přišlo úterý, kdy prostě vlak zastavil ve městě 20 minut od domu, že dál se prostě nepojede, protože vlak, co odjel před pěti minutama začal hořet -_- Takže jsem strávila krásnou hodinu mimo domov, než jsem se na to vykašlala a napsala taťkovi, ať pro mě přijede. Poslední dobou se mě ty neštěstí celkem drží ;) Před 14-ti dny mi umřela babička a týden na to jsem viděla, jak auto přejelo 9-ti letýho kluka (zatím žije, akorát nedokáže mluvit).
Klik pro song wickled wonderland:Čím víc je s ním, tím víc je jako on
Tak jsem se v pátek zúčastnila další party pořádané naší skupinou. Ztrávila jsem na ní celý den a večer jsem byla vážně ráda, že jsem v posteli, ale oproti té minulé jsem si ji užila asi 1000x víc. Hned ráno jsme s kamarádkou stěhovali stoly, židle, apod., zatímco náš trenér (jediný chlap v místnosti) si zapojoval kabely -_- Odpoledne, když přišli lidi, jem si vzala ze zvyku na starost pokladnu, kde se mnou seděla asi 6-7 leté holčička a strašně se mi snažila pomáhat. Dělali mi v tom zmatek, ale snad se všechno prodalo tak, jak mělo. Odtancovala jsem dvě vystoupení, akorát se mi pletly do sebe, takže obě vystoupení vypadali dost podobně :D Nakonec jsme se šli s kamarádkou fotit fotky, tamcovat, soutěžit např.: kdo dá kelímek malinovky na ex, apod. Večer jsem pouklízeli stoly zpátky, zase jenom my holky, protože všichni kluci záhadně spěchali na autobus... Trenér nám jako odměnu dal frisko a tričko z nové edice.


Zpátky k Disco Dance
Před necelým měsícem jsem zhlédla jeden z mála dokumentů o disku. Dá se sehnat v angličtině a to celkem těžko. Jmenuje Strickly Baby Disco. Pojednává o jedné z dvou nejpřestižnějších souteží v disco dance - Disco Kid. S diskem v česku to nejde vůbec srovnávat, ale myslím, že je to jedině dobře. U nás jsou děti docela dost oblečeny, zatímco u nich... No, podstatou je, že v Británii, Irsku apod. to vyvolalo velké diskuze, zda-li je to spotr vhodný dětem. Narovinu mají dva typy dokumentů: buď všichni sportují málo, nebo zrovna ten sport, co dělají. Ano, ty děti mají kostými, ve kterých je jim vidět až kdo ví kam, mají pro většinu lidí ošklivé účasy a jsou zbytečně moc namalované, ale když je to baví a jsou v tom fakt dobří, tak nechápu, proč tolika lidem, kteří o tom sportu sotva ví, tento sport vadí...
Kenz

If you can dream it, you can do it

14. prosince 2014 v 21:43 | Kenz |  Diary
Jak jsem si smazala článek dřív, než byl vydán
Jelikož mi blog tvrdil, že text článku nesmí být prázdný a já měla asi 60 řádků, naštvaná jsem ho vypnula. Předem jsem si zkopírovala článek, že budu chvíli dělat něco jiného, a pak ho jenom vložím. No, tak jsem začala upravovat vzhled blogu a při tom kopírovala = ztratila jsem článek :// Tak tady je snaha o původní článek:


Kolik lidí ví, co znamená disco dance
Po dlouhé době jsem se vrátila k blogování - no blog mě asi rád nevídí, když mi rovnou maže články... Pauza od blogu byla delší, než kdy dřív, protože teď to bylo takové těžké - nastoupila jsem na střední školu a denně trávím 2 hodiny na cestě. Do toho mám tři tréninky týdně a ještě trénuji doma. Co bych vám chtěla říci o tomto blogu? Bude sem psát deníček, jak už to mám u blogů zvykem a taky o tonečním stylu disco dance, protože si myslím, že v česku není moc rozšířen v lidském podvědomí.


Hned na začátek
Chtěla bych si sem napsat nějaké cíle, které bych ráda postupně splnila. Budu ráda, když mě podpoříte nějakým tím komentářem:
1) napsat aspoň jeden článek, který se dostane na úvodku blog.cz
2) zpravit si 4 z biologie
3) jednou si zatančit sólo disco dance na nějaké světové soutěži
4) být aspoň zpoloviny tak dobrá jako ona: (kliknutím na obrázek se vám zobrazí video, které stojí za zhlédnutí ;))Když už nevím, co dál
Jelikož si většina mých oblíbených blogů za tu moji pauzu stihla zrušit blog, tak budu vážně ráda, když si mezi vámi najdu blogy, na které se budu často s radostí vracet. A ještě radči budu, když se vy budete často a s radostí vracet sem ;)
Kenz