l
.

Přihláška do SONTV - zde
Videa dětské zemské ligy a extraligy - zde

Leden 2015

Lepší než jsem myslela, konečně nové díly a seznamte se s mým největším vzorem

22. ledna 2015 v 20:29 | Kenz |  Diary
Ahoj. Klávesnie mi pořád nejede, ale i přesto se s vámi pokusím podělit o nový článek. Vím, že sem moc nepíši, ale se školou to moc nestíhám, takže z toho tady bude něco jako "víkendový blog", co to znamená vám asi vysvětolovat nemusím.

"Život je jako kniha. Některé kapitoly jsou smutné, některé šťastné a jiné vzrušující.
Ale pokud nikdy neotočíš stránku...
Nikdy se nedozvíš, co se bude dít dále..."

Zítra přesně 12:00 se na naší škole uzavírají všechny známky a už nepůjdou přepsat. Sice by měly být některé napsané na SASu už ted´, ale nemůžu je tam najít. Ale když jsem si prohlížela průměry, tak jsem byla docela mile překvapena. Mám mnohem lepší známky, než jaké jsem čekala. Není to sice žádný zázrak, co tam mám za známky, ale jsem vážně ráda.
Další věc, z které mám ohromnou radost je, že jsem zjistila, do které třídy chodí kluk, který se mi docela líbí. A hádejte co?? Chodí do třeťáku, takže tam bude i příští rok a já mám aspoň nějaký důvod, proč do té školy chodit :D :D
A další z věcí, z kterých mám radost je, že jsem konečně našla stránku, na které jsou díly páté řady Dance Moms (Maddie z videoklipů od Sia tančí v té skupině, o které to celé je). A hlavně po dlouhé pauze bude další díl Upířích deníků, na což jsem se těšila snad celé Vánoce.


Seznamte se s mým největším vzorem
Mým největším vzorem na celém světě je tato česká dívka, která je ještě ke všemu mladší než já. Jmenuje se Alexandra Štejnarová. Letos jí bude patnáct a je z taneční skupiny Beethoven DC Chomutov. Mnohokrát vyhrála mistrovství Evropy i Světa a je nejlepší tanečnicí z Česka - celý letošní rok ji nikdo neporazil a loni i předloni byla nejúspěšnější tanečnicí na MČR, jelikož vyhrála všechny kategorie, kterých se zúčastnila.


Na prvním videu bylo Áji 12 let. Video je z mistrovství české republiky v Prostějově, akorát vůbec nevím a nikde jsem nenašla kolikátá skončila. Ale jelikož je na parketu sama, byla určitě ve finále. Co jsem si na videu kromě Áji taky hrozně oblíbila je hudba, ale nemůžu přijít na to, co je to za písničku - kdybyste někdo věděli, zanechte koment ;)


Tady už je Ája v minulém roce (je to ta v růžovo-černém kostýmu - má šachovnicový vzor na nohavici). Natáčené je to na extralize v Chomutově. Ája tuto soutěž vyhrála a to nejenom s tímto sólem, ale taky s duetem a malou skupinou.


Svůj duet tančí Ája s Vítkem Lukavcem, což je jeden z nejlepších tanečníků světa. Spolu tančí už vážně dlouho a jsou krásně sehraní. Na tomto videu jsou na letošním mistrovství světa a umístí se na krásném 3. místě.


Poslední video je malá formace skupiny Beethoven DC, kde tančí jak Ája, tak i Vítek. Natáčeno bylo na mistrovství světe v Bochumi v Německu. Se skupinou skončili na prvním místě.


Doufám, že se vám článek opět líbila že přidáte nějaký ten komentář. Všem vám přeji krásné vysvěčení a ať si užijete pololetní prázdniny, i když mají jenom jeden den ;)
Kenz

Stříbrná medaile, výprava do Žďáru, jak mi přestalo psát "e" a seznamte se s ....

16. ledna 2015 v 16:17 | Kenz |  Diary
Ahoj. Předem se omlouvám, jestli mi v nějakém slově bude chybět písmeno "e" - přestalo mi totiž na klávesnici jet, tak ho mám nakopírované a pokaždé ho musím vkládat - něvěřili byste kolik takových "e" je jenom v jedné větě.

"Dream, because you never know, when you had to open your eyes."
(Sni, protože nikdy nevíš, kdy budeš muset otevřít oči)

Víken jsem strávila na soutěži - jenom si nejsem jistá, jestli to byl tenhle víkend, nebo ten minulý. Ale asi tenhle :D Tančení mi jako obvykle moc nešlo, ale skončila jsem druhá a měla jsem vážně radost. Mám doma o medaili víc, takže už jich je šest, což je docela málo. Ale teď se musím soustředit víc na školu. Zjistila jsem, že mi nevycházejí tak špatné známky, jak jsem si myslela. Akorát jsem byla tento týden tolikrát zkouená, že už je to o něco horší.... Celé Vánoce jsem se učila latinu. Příjdu do školy, učitelka mě vyvolá a nakonec mě posadí, že mám za pět - a to jsem jí asi 3 nebo 4 slovíčka řekla - měla jsem mít prostě za 4 a ne za pět.
Pak po celém týdnu přišel pátek (přestalo mi na klávesnici jet i "š" a "c"). Učitel nám četl průměry a (už nejede ani "d") když uviděl, že mám průměr 1,00 vypadal docela překvapeně. Potom přišla angličtina, kde nám učitelka vyprávěla příběh, který si zde dovolím citovat:
"Dva američani v Česku stojí na vlakovém náraží. Jeden drží v ruce ceduli s nápisem: ZDAR a chodí s ní kolem vlaku. Většina lidí, když ji uvidí, tak mu zamává. Až po hodně dlouhé chvíli jedné paní dojde, že ten američan se snaží dostat do Žd´áru - jenom to neumí napsat." - Když nám to vyprávěla, znělo vtipněji -_-


Seznam te se
Dnes jsem si pro vás připravila článek o jedné úžasné české tanečnici. Je jí 12 let a od svých 4 tancuje disco dance. Jmenuje se Lucka Hofmanová a je z Prahy z taneční skupiny AT Domino Praha. Je několikanásobnou mistryní a viemistryní evropy i světa.


K tomuto stylu tance ji přivedla kamarádka a rozhodně udělala dobře. Lucka netančí, ale jenom sóla - spolu s Kájou tančí také duet, s kterým také sklidily velké úspěchy.


* Lucka několikrát vyhrála soutěž České televize "Zlatý oříšek"
* ve volném čase hraje na klavír a zpívá
* soutěže vyhrávala už ve věkové kategorii Mini děti
* objevila se několikrát v televizi - ČSMT, Věříš si?
* zúčastnila se mnoha talentových soutěží
* vystupovala v programu Radost dětem


Poslední video je street show - rozdně stojí za shlédnutí:


Doufám, že se vám článek líbil, protože mi dal vážně zabrat. Už umím číselné kódy snad všech písmen.
Kenz


Live life like it's your last day

9. ledna 2015 v 14:12 | Kenz
Ahoj, dopadlo to přesně jak jsem čekala - hned jak začala škola, přestala jsem se věnovat blogu. Možná se ptáte, jak se od té doby mám. Odpověď je, že se to tak nějak střídá; někdy je to zlý někdy dobrý, ale jedno nevydrží moc dlouho. Začalo to poslední den vánočních prázdnin. V noci jsem se budila každou hodinu a až jsem jsem se ráno probudila definitivně, nic jsem neslyšela na levé ucho. Matka mi do toho nalila nějaké kapky a kupodivu zabraly, protože loni jsem kvůli tomu uchu strávila půl roku chozením po doktorech. Další den jsem strávila ve škole. Šlo to docela fajn, ale mám strašně moc známek, co bych si měla opravit a nevím, jak to všechno stihnout. Pak přišlo pondělí; konečně jsem si koupila dárek od mamky pro mě k vánocům (akorát mi ho zatím neproplatila) a po dlouhý době - asi půl roce - jsem zašla ven s kámošem. Pak přišel čtvrtek, kdy jsem se probudila ve tři ráno se záchvaty kašle a máma uznala, že bych měla zůstat doma, tak jsem celý den proležela. A proležela jsem i dnešní dopoledne. Jenomže zítra je soutěž, které se i přes to zúčastním, tak doufám, že to nedapadne jako ta poslední a neskončím na antibiotikách doma další týden.

Děkuji za klikačku od Bubblex - http://bubblex.blog.cz:Na konec vás zase vložím takovou malou kulturní vložku. Stejně jako minule, zůstaneme u dětí. Akorát minule to bylo disco, zatímco teď je to hip hop. Jedná se malou holčičku z Estonska (aspoň myslím, možná je z Litvy). Jmenuje se Hana a kromě hip hopu tanči také show dance. V obojem je hodně dobrá a našla jsem pouze jednu jedinou soutěž, ve které se nedostala minimálně do finále.
Tohle video jsem viděla od ní jako první. Rozhodně jsem si zamilovala tu písničku. Líbil se mi i ten tanec (není to sestava, je to freestyle, takže tančí první věc, co ji napadne), tak jsem zadala do vyhledávače její jméno a pokračovala v prohlížení.


Další video bylo tohle. Písničku jsem u nás ve skupině použily snad milionkrát, ale to co na ní zatančila ona, mě prostě dostalo. Soutěž vyhrála a myslím si, že vyhrála oprávněně.


A pak jsem našla letošní videa a narovinu zůstala jsem u nich sedět s otevřenou pusou. Byly to battly (jedense postaví proti druhému. Chvíli tančí jeden, chvíli druhý a porota zvolí, kdo byl lepší - ten postupuje). A Hana na nich porazila úplně každého. Vyhrála i v kategorii, kde se vítězové všech kategorií utkali proti sobě).


V show dance ji to je taky výborně a video, které se mě osobně líbí nejvíce je toto. Myslím, že k tomu není, co dodat ;)


Užijte si videa a přeji hodně štěstí před pololetím, ať dostanete ty známky, co chcete - budu vám držet palečky ;)
KenzNovoroční maraton

1. ledna 2015 v 15:23 | Kenz |  Dance

Kdo by neměl rád děti
Na youtube jsem našla hned několik videí z ligových soutěžích těch skoro nejmenších - je ještě jedna mladší kategorie. Většina těch videí byla tak roztomilá, že prostě nešlo je sem nedát. Tak jsem udělala takový novoroční maraton disco dance dětí a tady je: (Některá videa mají stejný název, protože jsou ze stejné soutěže, ale obsah je jiný)

1) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


2) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


3) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


4) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


5) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti A (sólo)


6) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


7) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


8) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


9) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


10) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)