l
.

Přihláška do SONTV - zde
Videa dětské zemské ligy a extraligy - zde

Únor 2015

Soutěž 001 - REEDIT

28. února 2015 v 21:33 | Kenz |  Soutěž
Milý čtenáři, připravila jsem si pro vás takovou soutěž.Doufám, že se do ní aspoň někdo přihlásí... ;) Soutěž se jmenuje:


Neboli: Soutež O Nejlepší Taneční Video

V čem to spočívá??
Najdete na youtube, natočíte,... nějaké taneční video (můžete v něm být vy, nebo klidně někdo koho ani neznáte, je to jedno...). Je jedno, co to bude za styl (hip hop, disco dance, aerobik,...), jakou bude mít délku, kolik vám je let nebo jakého jste pohlaví. Prosto přihlašte své nejoblíbenější taneční video. Já potom udělám anketu a vy si můžete shánět hlasy. Na konci týdne udělím jednomu z Vás hlas i já. Vždy po týdnu někdo vypadne. Vítěz získá na měsíc propagaci na mém blogu.

Co uvést do komentáře??
*jméno (přezdívku)
*blog (pokud nemáte, nevadí)
*název tanečního stylu
*odkaz na video
*proč jste vybrali právě toto video

Příklad:
*Kenz
*hip hop
*Tohle video jsem vybrala, protože se mi Adam líbí a umí i skvěle tancovat.

Tady máte to video i vložené, kdyby jste ho náhodou chtěli vidět ;)Vždy na začátku a konci každého kola Vás na to upozorním na blogu, takže se nemusíte bát, že byste to přehlédli a nestihli si sehnat hlasy ;)
Kenz

Jarní prázdniny

27. února 2015 v 21:06 | Kenz |  Diary
Ahoj, dneškem mi bohužel končí jarní prázdniny. Jako každý z vás, bych je chtěla mít minimálně dvakrát delší, ale to hold nejde. Jak jsem si tak pročítala svůj poslední článek, všimla jsem si, že jsem naprosto zapomněla zmínit proč se tento článek jmenuje tak, jak se jmenuje. Takže ve zkratce: Ve škole nám půl roka slibovali wifinu, teď ji konečně zařídili, dali nám heslo a k tomu nám řekli, že sice ta wifina je, ale bohužel momentálně nejede a oni neví proč. Takže máme wifinu, která je nám naprosto k ničemu -_-

"love GOD.
love FAMILY.
love PEOPLE."


Moje prázdniny byly na začátku celé naplánované a vůbec jsem z toho neměla radost, protože bych je nejraději celé prospala :D :D Nakonec mi ale snad žídný z plánů nevyšel a týden dopadl takhle:

Pondělí
Plán byl následovný: Ráno vstanu do krásného slunečného dne, udělám si snídani a stáhnu si písničky do tabletu. Po zbytek dne budu za poslechu hudby dokreslovat nedodělaný výkres do ZUŠky a pokud to stihnu nakreslím i návrh absolventské práce - nebo si aspoň připravím, co na to budu potřebovat. Večer se podívám na Smíchově na pár seriálů a půjdu spát. Realita: Vstala jsem v poledne a vykašlala se na snídani - vžďyt už bude oběd. Při poslechu hudby jsem trochu pohla s výkresem, ale hotové to ještě nebylo. Ohřála jsem si tři dny starý řízek a bramborovou kaši, kterou dělal taťka a chutnala dost divně... Za celé odpoledne jsem neudělala naprosto nic. Večer jsem se podívala na pár seriálů a šla jsem strašně unavená spát.

Úterý
Jak vypadal plán: Vstanu v podobný čas jako předchozí den. Udělám si snídani, pustím si písničky a dokončím, co jsem předchozí den nestihla. Pak se protáhnu, abych zlepšila svoji flexibilitu zad, kterou nemám - mám totiž bohužel páteř -_- Zkusím si nějaké skoky a naobědvám se. Odpoledne dočtu knihu, abych ji mohla vrátit do knihovny a neměla jich doma tolik. Navečeřím se, podívám se na seriály a půjdu spát. A realita: Vstala jsem mnohem dřív než v pondělí a udělala jsem si snídani. Dokončila jsem výkres, ale absolventská práce se mi připravovat nechtěla, tak jsem chvíli trénovala. Pak jsem se již po několikáté podívala na Scary Movie - nevím, který to byl díl- a s rodinou jsme zajeli pro oběd k větnamcům. Odpoledne jsem si prohlížel a videa, což nebyl žádný zázrak; mistrovství Švédska pořád nebylo, Lucka nepřidala videa za letošní sezónu, ale Adámek má nové video ;) Večer jsem si udělala večeři, podívala se na seriáli a šla jsem spát.

*Vkládám Vám sem video malé skupinky hip hopu, ve které tancuje Adámek, protože se Vám minule strašně moc líbí jeho video, nebo spíš on ♥ tím Vám myslím mě :DStředa
Plán měl tuto podobu: Opět bude svítit sluníčko a já vstanu. Dopoledne dohledám věci k té práci a naobědvám se. Zajdu k doktorovi, aby mi poradil, co mám dělat se zubami, protože mám takový ne moc dobrý pocit, že mi brzy všechny zuby vypadají. Odpoledne mi začně soustředění, kde bude všechno naprosto super a připravíme se na nadcházející sezónu velkých formací, street show a pohárovek. Domů přijdu v noci, najím se a půjdu rovnou spát. Realita: Vstala jsem tak nějak normálně a nasnídala se. Ráno jsem dočetla knihu a chvíli trénovala. Zašla jsem k zubaři, kde jsem se strašně klepala strachy. Řekla mi, že si mám jenom častěji čistit zuby a ono to po měsíci bude vypadat mnohem líp - nevěřím tomu, ale horší už to asi taky být nemůžu, tak proč ne. Odpolední soustředění proběhlo krátce - zabalili jsme tuto sezónu chvíli po začátku tréninku a zůstali jsme jenom sedět a vykecávat se. Večer jsem přišla domů, oznámila to rodičům a šla sledovat seriály. Až když jsem u nich usínala, což netrvala dlouho, jsem šla spát.

Čtvrtek
Plán pro tento den: Vstanu zase za sluníčka a uvařím si ovesnou kaši k snídani. Pokud bude soustředění budu trénovat s ostatními, pokud ne budu trénovat sama. Večer se podívám na nový díl Dance moms a seriály. Udělám konečně ten návrh a půjdu spát. Realita: Vstala jsem a šla si uvařit ovesnou kaši. Dnes to bylo nejvíce podobné kaši za celou dobu, co se to snažím uvařit :D :D Celé dopoledne jsem se snažila naučit jednu část sestavy a vypadá to líp než předtím, ale ještě je co zlepšovat. Naobědvala jsem se a jela s taťkem vyzvednout mamku z práce a nakoupit. Nekoupila jsem si nic a vrátila se domů. Podívala se na Dance moms a začla číst novou knihu. Navečeřela jsem se a šla spát.

*Další video je trochu strašní. Je to z roku 2011, kdy se Česká republika na mistrovství světa vážně překonala. Češi vyhráli sóla dětských žen, dueta dětí, získali první tři místa ve velkých formacích,... A právě na tom prvním místě se umístil Beethowen DC. Kvalita je trochu horší, ale stojí to za to.


Pátek
Poslední naplánovaný den měl vypadat takto: Vstanu a sluníčko bude opět svítit. Udělám si snídani, ohřeji oběd a zanesu ho i dědovi. Budu trénovat, číst a zajedu s mámou nakoupit. Jelikož nám dovezli novou kuchyň, tak máme večer vystěhovat tu starou. Podívám se na seriáli, na zítřek si stáhnu Upíří deníky a půjdu spát. Realita: Vstala jsem a až do oběda jsem jenom četla časopis. Ohřála jsem oběd a zanesla ho dědovi, který mi dal patnáct korun "za cestu" :D Ohřála jsem oběd sobě a zajela s mámou nakoupit. Sedla jsem k počítači prohlížela videa a zjistila, že si mě někdo na instagramu zase oddělal ze sledování. Chvíli jsem četla knihu, ale nedokázala jsem se na to moc soustředit. Stěhování kuchyně jsme osunuli na zítra. Takže teď sledujeme seriály :D :D

Zhrnutí týdne

Co mi vyšlo:
- každý den vážně svítilo sluníčko
- trénovala jsem každý den a trochu se posunula dál
- dokreslila jsem výkres

Co mi nevyšlo:
- letošní sezóna
- návrh absolventské práce
- nová dobrá videa
- followers na instagramu

*Dnešní video nakonec je loňský mistr české republiky v hip hop sólech dospělých mužů Robin Tardík. Na videu to sice není tak hustý jako naživo, ale taky je to super ;)


Kenz

Tak hlavně, že tu wifinu máme -__-

22. února 2015 v 20:20 | Kenz |  Diary
Ahoj. Tak jsem konečně vyřešila svůj problém s klávesnicí a to tak, že jsem si koupila novou. Ale píšu snad mnohem víc chyb, než předtím, protože si nějak nemůžu zvyknout na to, že mi píšou všechny písmenka. Už i ve škole píšu číselnýma kódama, jak jsem si na to už celkem zvykla.

"Don't let anyone EVER dull your
SPARKLE"


Vím, že bych měla začít sobotou a nedělí, ale ani za nic si nemůžu vzpomenout, co jsem dělala.... :D :D Takže:

Pondělí
První hodinu učitelka jako obvykle sčítala, odčítala, umocňovala a kdoví co ještě datum, aby věděla koho vyzkoušet. A hádejte co?? Vyzkoušela mě. Dostala jsem za 3, za což jsem fakt šťasná, protože parametry tiskárny, obrazovky apod. se mi strašně pletou. A pochválila mi moje písmo:D V tělocviku jsme si vymýšlely story, proč si celá třída zapomněla úbor :D :D Stejně jsme nakonec cvičily v tom, co jsme měly na sobě. Ve fyzice jsem dostala za 3, což jsem narovinu nečekala... Ale víc mě překvapila 4 z biologie, protože jsem myslela, že mi chybí jenom jedno cvičení, ale učitelka mi udělala vynechávky snad u všech cvičení, že se jí to zdá málo. V občance jsme si napsali test, tka jsem zvědaví, co z toho ještě bude. Cestu domů jsem strávila s kamarádem (říkejme mu třeba K., protože s ním jezdám skoro pokaždé, tak se s tím nemusím vypisovat ;)). Jelikož se potřeboval stavit v práci, tak jsem si udělala takový malý výlet a jela s ním. Večerní trénink byl pro mě strašně super - vážně jsem si ho užila a sestava byla úžasná.

Úterý
Ráno nám odpadly dvě hodiny. Na jednu jsme měli učitelku, která nám pustila prezentaci a celou hodinu jsme opisovali. Na druhou přišla jiná, která nám tu prezentaci nechtěla pustit a řekla nám ať pokračujeme v práci. Zkráceně: proseděli jsme celou hodinu. Ve výchově ke zdraví děláme projekt. Celé jsme to obkreslily z internetu, tak jsme zvědavé, co nám na to řekne :D :D Odpoledne jsem konečně dokreslila výkres a udělala návrh na absolventskou práci - jenom ho musím ještě trochu rozpracovat.

Středa
Do školy jsem to tak tak stihla a ještě jsem málem cestou spadla za schodů v autobuse. Možná jsem se měla dívat na cestu a ne na instagram - o čemž mám takový vtipný příběh: Strašně moc bych chtěla, aby si mě jeden borec dal do sledování. Pustila jsem instagram a tam žádost o sledování. Postupně čtu jméno; první písmeno sedí, druhé taky, třetí, čtvrté, páté taky... Srdce mi buší vzrušením. A nakonec zjistím, že je to kluk, který chodil na stejnou základku jako já -_- Čekala jsem, že nám odpadne poslední hodina, když tam nebyla učitelka. Ale ono ne - měli jsme vyučování o 30 minut delší, takže jsem musela běžet, abych stihla vlak a byla doma o pěti a ne ještě později. Večerní trénink byl zaměřený na kondici, což mě taky bavilo.


Čtvrtek
Ráno jsem si dopsala test z Němčiny. Vůbec nevím jak to dopadne, protože když mám před sebou Německý text, může tam být napsané cokoliv a já naprosto nevím,co tam je. Ale u toho testu jsem docela věděla, tak snad... Celé odpoledne jsem se snažila napsat tento článek, ale když se podíváte na datum vydání, tak vám bude jasné, že mi to trochu nevyšlo - nevěděla jsem, co psát a motala jsem se do vět.

Pátek
První hodinu jsme měli v sedm ráno,a protože tam nebyl učitel, tak jsme tam jen tak seděli. Den mi ale stejně ubíhal rychle až na posledních dvacet minut matiky. Občas nedokážu pochopit, jak se někteří na tu školu dostali, když nechápou sčítání... Odpoledne jsem pokračovala v psaní tohoto článku a zase nic...

Sobota & neděle
V sobotu jsem musela na povinnou výpravu k babičce. Ví, že jsem alergická na kočky a že mi ta jejich vadila. A stejně si k ní pořídila druhou -_- Večer jsem byla fakt ráda, že jsem doma a šla jsem rovnou spát. Dnes jsem se byla podívat na tréninky našich juniorů. Většinu jejich sestav jsem viděla poprvé a byla jsem vážně překvapená - vypadá to fakt super ;) No, a večer jsem konečně dopsala tento článek. Jestli si pamatujete, jak tu psala, že jsem fakt hrdá na Adámka, že vyhrál MČR, tak na konec přidávám video jeho duetu. A držím mu palce na mistrovství Evropy ;)


Kenz


Friday 13th

13. února 2015 v 20:55 | Kenz |  Diary
Zdravím Vás moji milí čtenáři,
po dlouhé době jsem zažila skvělý týden, o který bych se s Vámi ráda podělila. Klávesnice m v tom vážně podporuje, takže když chci napsat písmeno: "ě" musím zmáčknout písmeno "š", a když chci napsat "s" musím zmáčknout "d" :D :D

"When it rains, look for
RAINBOWS
When it's dark look for
STARS"Pondělí
Škola netojí snad ani za zmínění. Možná biologie, kde jsme psali test - byla tam tabulka vitamíny, do které jsme měli vyplnit latinský název, co se stane při nedostatku a zdroj vitamínu. Vyplňovala jsem to jako typivací soutěž... Tak snad jsem něco trefila :D Cestu domů jsem strávila s kamarádem, což asi jediný člověk na světě, kterého zajímá, co se děje na mém instagramu - dobře, nezajímá, ale poslechne si to :D Večerní trénink... celkem funny - posilovali jsme. Byli jsme dokonce tak dobří, že z nás trenérka měla záchvaty smíchu...

Úterý
Se školou jsme byli na besedě na téma Prokrastinace = chorobné odkládání věcí na později. Bylo to zajímavé a hlavně jsme tím zabili tři vyučovací hodiny, ale že bych si z toho odnesla něco do života, to asi ne. Poslední hodinu jsme si napsali test z literatury. Jelikož to bylo na a,b,c, tak jsem si udělala takovou menší typovací soutěž. A hádejte co?? Dopadla jsem líp, než holka, co kroutila hlavou nad mým minulým testem, že jsem snad úplně blbá -_- Odpoledne jsem měla volné, tak jsem se pustila do kreslení výkresu na uměleckou - zatím jsem s tím vážně spokojená.

Středa
Odpadla nám latina, což mi udělalo nesmírnou radost. Jenže na suplování jsme dostali učitelku, která taky učí latinu. Vysvtlovala nám novou látku a já zjitila, že ted' už nechápu ani tu starou... Poslední hodina nám odpadla úplně, tak jsem si řekla: "Proč si nezajít na break??" Nakonec to byl asi nejlepší trénink vůbec. Hlavně posilování bylo vtipný. Dva osmnáctiletí kluci a jeden ještě starší udělali vždy pět kliků a pak chvíli drželi a furt dokola. Já a osmileté dítě jsme vždy udělali jeden a padli na zem, pak jsme si dali pauzu a tak dokola :D Odpoledne jsme měli vystoupení na plese, ale žádná velká výhra to nebyla - ty děcka se neuměli chovat a klidně nám přecházeli přes parket, když jsme tančili -_- Večerní trénink byl celkem těžký. Když jsem došla domů, rovnou jsem padla do postele, ale byla jsem na sebe pyšná, že jsem toho zvládla tolik za jeden den.


Čtvrtek
První dvě hodiny jsme měli spojené s druhou třídou, a protože jsme měli Angličtinu, dívali jsme se na video o USA. Zase nám odpadla latina a učitelka, co nás suplovala, nám zadala test hned jak vešla do třídy. Nakonec ho naštěstí neznámkovala. Neměla jsem v něm nic víc, než co se mi podařilo opsat od sousedky. Odpoledne jsem měla zase volné, tak jsem se zase pustila do kreslení. Zjistila jsem, že naše učitelka nepozná tuž od fixy, tak to trochu šidím :D

Pátek
První hodina byla zcela zbytečná - začala v sedm, měli jsme zase suplování a dostali jsme celou hodinu volno a já se šťastně věnovala svému instagramu. Škola utekla rychle, jako snad každý pátek - máme dobré předměty. Ze školy jsem přijela se skvělou náladou. Bylo tady strašně krásně. Všude svítilo sluníčko, potkávala jsem lidi, co znám a dlouho jsem neviděla. Prostě měla jsem radost. Miluju pátky 13. Od té doby projíždím videa na youtube - začínají se objevovat videa z MČR.

A jak je Vám asi jasné, tak těmi nejlepšími se Vám tady pochlubím:


1. Jako první musím přidat moji strašně oblíbenou Áju Štejnarovou. Na videu je její sólo freestyle disco. U konce spadne z fliku (píše se to tak??). Nic se jí naštěstí nestane a i přes to kategorii značně vyhrává.


2. Co se mi taky hodně líbilo, byla tahle malá skupinka dětí. Komentáře od rodiče si radši nevšímejte. Děti skončily 4.
Kenz

8. 2. 2015

8. února 2015 v 12:07 | Kenz |  Diary
Ahoj. Tak jak vidíte jsem už líná vymýšlet názvy, tak jsem do názvu dala dnešní datum ;) Klávesnice mi pořád nejede, takže jestli budou v článku nějaké chyby, tak se předem omlouvám.

"DANCE
as trough no one watching you.
LOVE
as trough you have never been hurt before.
SING
as trough no one can hear you.
LIVE
as trough heaven is on earth. "Středa
Do školy jsem šla s velkým nadšením, protože jsem měla psát test snad ze všech předmětů a učila jsem se jenom jeden. Nakonec se nám ale podařilo ukecat všechny učitele, takže mě to všechno čeká příští týden... Večer jsem měla trénink, kam se mi zcela naprosto nechtělo, ale nezbylo mi nic jiného, než jít. Nemám ráda ten styl, co jsme dělali a k tomu byl ten trénink mnohem delší. V dobu, kdy jsem odcházela z tréninku, normálně už spím.

Čtvrtek
Jelikož jsem šla spát vážně pozdě, tak mě nijak nepřekvapilo, že jsem nemohla vstát, a když už jsem vstala bylo mi hrozně zle. Celé dopoledne jsem proležela a většinu odpoledne taky. Oběhla jsem nějaké vaše blogy, ale moc jsem toho nestihla.

Pátek
Přes věškeré protesty jsem se vydala do školy. V chemii nám učitelka už asi potisící vysvětlovala stejnou látku, ale nevím jak u ostatních, ale u mě to velký úspěch nemělo. Matika pro mě nebyla o nic lepší a to je to jeden z mála předmětů, který mi fakt jdou. Na angličtinu už jsem ve škole nebyla, protože se mi zase udělalo zle a bolelo mě břicho. Dojela jsem domů, oběhla nějaké blogy a spala jsem asi až sdo zítřka do rána.

Sobota a neděle
Jak brzo jsem šla spát, tak brzo jsem se taky probudila a nevědela, co dělat, protože všichni ještě spali. Nakonec jsem zase skončila u blogu. Tak nějak to asi bude vypadat i po zbytek dne. Jenom se ještě musím zastavit na soustředění a naučit se znovu celou formačku - jenom trochu jinou verzi.


Chtěla jsem vám sem dát nějaký tag, abyste se o mě dověděli něco víc. Nejvíce se mi zalíbil tenhle: My first time. Našla jsem ho na tomto blogu: http://miss-bianka.blog.cz Snad se vám bude taky líbit.

1) První slovo:
Své první slovo si nepamatuji a moje rodiče nezajímám natolik, aby si něco takového pamatovali - sotva si pamatují, kdy mám narozeniny.

2) Jméno Tvé první nejlepší kamarádky:
S mojí první nejlepší kamarádkou jsme se znali ze školky a zažila jsem s ní jeden den, který určitě nikdy v životě nezapomenu. Jmenovala se Saša a mrzí mě, že od školky jsme se už neviděli.

3) První domácí mazlíček:
Jako úplně malinká jsem doma měla rybičky, ale měl je spíš taťka než já. Mazlíček, který byl fakt můj, byl křeček, který mi vydržel přes šest let.

4) První strach:
Který byl úplně první si nepamatuji, ale nejvíc divný byl, že jsem měla strach z toho, že se dostanu do Azkabanu - mívala jsem o tom i děsivé sny :D

5) První osoba, které jsi dneska napsala:
Dnes jsem jako první napsala vám na blog ;)

6) Otázku o prvním autu přeskočím, protože žádné nemám a dlouho ani žádné nebude...

7) Tvůj první telefon:
Můj první telefon byl od značky Siemens (nevím, jestli se to tak píše) a měl růžovou barvu - dostala jsem ho k narozeninám od babičky.

8) První rande:
Jelikož nebylo, tak se o něm těžko píše :D

9) První pusa:
První pusa byla od mého kamaráda, když jsme toho hodně vypili a říkali si, jak se máme strašně rádi :D :D

10) První láska:
První láska byl určitě Míša. Strašně se mi líbil a já jemu, ale nedokázali jsme se spolu nikdy dlouho bavit, protože jsme se úplně vždycky pohádali.

11) První blog:
Byl určitě deníčkovský, ale to je jediné, co o něm vím - je to už hodně dlouho.


Jako video nakonec jsem vybrala tohle. Je to juniorské duo, které vyhrálo mistrovství světa a některé ty prvky vypadají vážně krutě ;) Je to sice natáčené z divného úhlu, ale i tak to stojí za zhlédnutí...
Kenz


Hard week

3. února 2015 v 10:15 | Kenz |  Diary
Ahoj. Klávesnice stále nejede, ale ani to mne neomlouvá, že jsem vám nenapsala tak dlouho. Ale minulý týden jsem proležela úplně celý v posteli s horečkami, kašlem, bolesti kloubů a hlavně jsem měla křeče ve svalech. Aspoň jsem si přečetla pár knížek, i když k povinné četbě jsem se nedostala ani z dálky a popravdě to ani nějak v plánu nemám.

"Až na konci poznáš, jak jsi měl začít."Víkend byl pro mne ještě těžší než týden. Konalo se MČR (mistrovství České republiky) v hip hopu, electric boogie, disco freestylu a disco dance. Cesta byla nehorázně dlouhá, protože se konalo v Jablonci nad Nisou (u Liberce). Hned když jsme přijížděli to byl docela šok - bylo tam sněhu asi po kolena a hlavně hrozná zima. Soutěž pro mě nedopadla moc vůbec dobře - skončila jsem poslední, ale co chcete, když týden před tím nic neděláte. Ale byla jsem strašně, strašně, strašně,... moc ráda, že Adámek ♥ vyhrál sóla. Když jsme se ve dvě ráno vrátili domů, byla jsem fakt ráda, že si můžu jít lehnout.


Pondělí
Dneska jsem konečně viděla svoje vysvědčení - není to žádný zázrak, ale jsem za ně ráda - i když jsem si pro něj musela dojít do 4. patra. Cesta domů ze školy byla po dlouho době vážně super - jela jsem s kamarádem a tak dobře jsme si už dlouho nepopovídali. Škoda, že musel kvůli práci vysoupit v půli cesty... Večer jsem měla trénink, na který jsem se vůbec netěšila, ale nakonec jsem si ho užila úplně nejvíc za hodně dlouhou dobu.

Úterý
Dneska mám pauzu od školy - vlastně jdu k doktorce kvůli tlaku. Nechce se mi tam - nenávidím, když mi někdo měří tlak. Bolí mě u toho hrozně prsty a odkrvují se mi - jednou jsem je měla už i modrý. Vypadalo to strašlivě a taky to bolelo. Odpoledne by měl být další díl Dance Moms, ale většinou se objeví až ve středu. Tentokrát se ho nemůžu dočkat - otevírají nové studio v LA.


Tak a nakonec jsem vás nemohla připravit o něco z diska. Dneska to je holčička ze Slovenska - Rebeka Augustinová. Tančí teprve v dětech, i přesto letos vyhrála jak mistrovství Evropy, tak i světa. (V tomhle videu naprosto miluji tu písničku ;))
Kenz