l
.

Přihláška do SONTV - zde
Videa dětské zemské ligy a extraligy - zde

Dance

World Cup DANCESHOCK

1. dubna 2015 v 13:22 | Kenz

Ahoj, dneska to bude po delší době něco jiného ;) Jestli si ještě pamatujete, jak jsem Vám sem přidala dětskou zemskou ligu a extraligu, tak to bude dost podobné. Tentokrát to ale bude Světový pohár. Jedná se o letošní září. Konalo se to, stejně jako posledních asi 5 let, v Ústí nad Labem (až letos se to přesune do Ostravy).

1) World cup - junioři sólo muži - Vítek Lukavec (1. místo)


2) World cup - děti sólo ženy - Nina Nemčoková (7. místo)


3) World cup - děti sólo ženy - Veronika Kuricova (6. místo)


4) World cup - děti sólo ženy - Emma Kasatkinova (4. místo)


5) World cup - děti sólo ženy - Viktoria Chovancova


6) World cup - děti sólo ženy - Verunka Vobecká (2. místo)


7) World cup - děti sólo ženy - Rebeka Augustinova (1. místo)


8) World cup - malé skupiny junioři - ATS Domino Praha (6. místo)


9) World cup - mini děti sólo - Alžběta Hlavňová (1. místo)


Videí jsem chtěla původně deset, ale jiné ze světového poháru už najít nemůžu, takže skončíme na devítce ;) Užijte si Velikonoční prázdniny ;) Na závěr přidávám písničku, která je tady na tomto blogu u nějakého videa a já ji konečně našla :D https://www.youtube.com/watch?v=NvwyrtjISuo
Kenz

Novoroční maraton

1. ledna 2015 v 15:23 | Kenz

Kdo by neměl rád děti
Na youtube jsem našla hned několik videí z ligových soutěžích těch skoro nejmenších - je ještě jedna mladší kategorie. Většina těch videí byla tak roztomilá, že prostě nešlo je sem nedát. Tak jsem udělala takový novoroční maraton disco dance dětí a tady je: (Některá videa mají stejný název, protože jsou ze stejné soutěže, ale obsah je jiný)

1) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


2) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


3) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


4) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti B (sólo)


5) Taneční liga Chomutov 6. 12. 2014 - Děti A (sólo)


6) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


7) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


8) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


9) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)


10) Taneční liga Jablonec n/N 18. 10. 2014 - Děti B (sólo)Life is too short to wake up in the morning with regrets

27. prosince 2014 v 22:38 | Kenz
Na vaše přání
Ahojte! V posledním článku před Vánoci jsem zmínila dokument Strictly Baby Disco a hodně z vás přidalo komentář, že by si rádi přečetli recenzi na tento dokument. Takže jako takové malé (po)Vánoční překvapení pro Vás tady je:

RECENZE: STRICTLY BABY DISCO


Odkaz: http://www.novamov.com/video/f70631701aa14 - nejsem si jistá, jestli vám půjde spustit, protože je to americký dokument, který nikdy nebyl přeložen do jiného jazyka a nikdy se nevysílal v jiné zemi, tudíž je ho dost težké najít.
Obsah: Dokument pojednává o několika holčičkách, jenž se věnují sportu zvanému disco dance a chtějí se zúčastnit (a při nejlpším i vyhrát) nejprestižnější dětskou soutěž Disco Kid.

* První je devítiletá Clemmy ze Sussexu. S discem začala ve 3 letech s cílem být dobrá tak, jako její sestra. Soutěž chce vyhrát hlavně proto, aby na ni byla celá rodina pyšná. Pro účast na soutěži se musí prvně kvalifikovat, což není tak lehké jak se zdá - na kvalifikaci přijedou děti z celé anglie, walesu a skotska a mají pouze 45 sekund na to zaujmout porotce. Clemmy se kvalifikovala na první pokus zcela bez potíží, čímž celá soutěž teprve začíná. Dále se rozhodne zúčastnit i festivalu, kde se může poprvé potkat a ukázat se porotcům, kteří budou i na Disco Kid. Na festivalu se nijak neumístila. Následoval tvrdý trénink, který si vyžádal svoji daň - Clemmy si zranila záda a to deset dní před soutěží. Zranění naštěstí nebylo nijak vážné a za pomoci chiropraktika mohla pokračovat v tréninku a zúčastnit se soutěže.


* Orlaigh je druhou soutěžící, též devítiletou. No kvalifikace pro ni byla větší oříšek - první kolo se jí moc nevyvedlo a druhé kolo se zdálo nekonečné, protože ho několikrát opakovala - poprvé upadla, podruhé jí spadla paruka, bez které ji její matka nechce dovolit soutěžit, že to není ono, potřetí již sestavu zatančila celou, ale její výraz prozrazoval, že nemá daleko k slzám. Ale ani dál se Orlaigh zrovna nedaří - zvrtne si kotník, což jí na několik týdnů znemožní trénovat, ale ani to jí nezabrání zúčastnit se soutěže.


* Další holčička v dokumentu je devítiletá Karah, jenž tuhle soutěž již dvakrát vyhrála. Karah začínala tančit ve 3 letech. I když jí byly teprve 3, dokázala odtančit sestavu pro 14-ti leté. Jelikož se chce udržet na prvním místě i letos, je ochotná udělat cokoli a její matka ji plně podporuje. Karah se jako většina ostatních soutěžících zúčastnila festivalu, kde ze sebe vydala doslova všechno. Po odtančení 45 sekund spadla na zem neschopná se hýbat. Její matka ji musela odnést do šatny, kde se z toho Karah vzpamatovala. Přes to všechno festival vyhrála.


* Čtvrtá soutěžící je Billie, s níž se její matka přestěhovala přes celou Anglii, jenom aby se její dcera mohla věnovat tomuto sportu. Již její sestra se věnovala tomu sportu až do 18-ti let, tudíž je tanec v této rodině na prvním místě. A ani Billie nezůstala pozadu a zúčastnila se festivalu za cílem porazit Caru, ale nepodařilo se jí to a skončila na druhém místě.


Soutěž Disco Kid začíná představením všech soutěžících divákům a porotě. Následuje sedm předkol, kde tančí všechny děti zároveň a snaží se zaujmout porotu a přesvědčit ji, že zrovna oni patří do finále. Děti postupně vypadávají, což trvá kolem 6-ti hodin soutěžení. Ti, co zůstanou přes všechny předkola, čeká finále, kde mají možnost ukázat svoje sólo (=tančí samotní na celém parketu). Jako první odtančí své sólo Billie, následuje Clemmy a Karah. Orlaigh se do finále nedostává, což její matka považuje za selhání poroty -_- Vyhlašování je docela napínavé, protože všechny dívky tančily skvěle a vyhrát může kterákoliv. Clemmy končí jako šestá, Billie jako čtvrtá a Karah opět vítězí.

Můj názor: Jsem ráda, že tento dokument vznikl, protože je jich vážně málo. Zpracování se mi také líbilo, protože ukázalo, jak dobré stránky (přátelství, zábavu, dobrý pocit z tréninku a vítězství), tak špatné stránky sportu (omdlévání po výkonu, cenu kostýmu, jenž činí klidně i více než 900 dolarů). A decentně se zaměřilo i na jejich život mimo disco. Určitě stojí za zhlédnutí - jenom je škoda, že se dá tak těžko sehnat.


 
 

Reklama